Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Blog Article



Най-напредналите главоноги мекотели - октоподи, калмари и сепии - се хранят с всичко - от риба до раци до техните събратя безгръбначни; октоподите, по-специално, имат ужасни маниери на масата, инжектират своята мека плячка с отрова или пробиват дупки в черупките на двучерупчестите и изсмукват вкусното им съдържание.

Разнообразие от черупки на мекотели Черупката е образувание, секретирано от мантийната обвивка на тялото на мекотелите. Изградена е от три пласта. Най-външният е рогов (нарича се и конхиолинов), средният е варовиков, а вътрешният е седефен (бисерен). Конхиолиновият пласт е най-тънък и образуван от органично хитиноподобно вещество, което след смъртта на животните бързо се разрушава. Варовиковият пласт е образуван от множество перпендикулярно разположени варовити миниатюрни призми, слепени с органичен цимент.

Циркулаторниот систем е од отворен тип и е составен од срце со преткомора и комора, крвни садови и лакуни.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Хората принадлежим към клас бозайници; октоподите – към клас главоноги. Думата се отнася до странната им анатомия, при която пипалата им са прикрепени директно към едната страна на главата им, докато „торсът“ – торбестата мантия – е прикрепен към другата.

Мекотелите рядко се развиват по дланите на ръцете или стъпалата на краката. Ето изображение на подутини от мекотели по ръката:

Статус на зачувување: Неколку видови се загрозени или загрозени; еден е изумрен

Повечето мекотели са морски животни, които живеят в местообитания от плитки крайбрежни зони до дълбоки води.

широко разпространен не се разрешава навреме дразнещо

Тялото на някои видове мекотели е защитено от мекотели силна мивка, понякога има много красиви форми и рисунки.

За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна.

Честото миене на ръцете също може да помогне, особено ако сте в среда с висок риск за този вирус. Можете да се заразите повторно

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Report this page